Всесвітній день боротьби з інсультом

  • Home
  • Всесвітній день боротьби з інсультом

 

Чому ми говоримо про інсульт

Що потрібно знати

Інсульт може трапитися у будь-кого, у будь-який час і в будь-якому місці. Сьогодні інсульт є основною причиною інвалідності у всьому світі та на другому місці серед причин смертності. Але майже всі інсульти можно було попередити.

Дізнайтесь подробиці

Як розпізнати інсульт

алгоритм FAST

Вміння визначити ознаки інсульту та можливість надати невідкладну медичну допомогу, має велике значення для виживання людини та її одужання. Вивчіть протокол FAST (переклад - "швидко") та дійте! Час відіграє ключову роль у наданні ефективної допомоги.

Ознаки інсульту

Статистика

В Україні 110 тис. інсультів в рік

В Україні цереброваскулярні захворювання знаходяться на другому місці серед причин смертності. Щороку стається 100 - 110 тис. інсультів (більше 30% — у людей працездатного віку).

40% помирає протягом перших 30 днів

30-40 % хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів від початку захворювання. А 20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги.

10 % повертаються до повноцінного життя

20-40 % хворих, що вижили, стають залежними від сторонньої допомоги (12,5 % первинної інвалідності), і лише близько 10 % повертаються до повноцінного життя.

У 80% випадків, інсульту можна уникнути

Спеціалісти стверджують, що у 80% випадків, інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу профілактиці головних факторів ризику.

Лікування інсультів

У лікарні Феофанія застосовується мультидисциплінарний підхід до лікування та реабілітації пацієнтів з інсультами. Первинний контакт, як правило, здійснюється бригадою відділення інтенсивної терапії (неврологічне). Відділення проводить цілодобовий прийом хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу.

Перейти

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910