День боротьби з діабетом

  • Home
  • День боротьби з діабетом

Що таке діабет

Діабет - хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза більше не здатна виробляти інсулін або коли організм не може використовувати інсулін, який він виробляє.

Інсулін - це гормон, що виробляється підшлунковою залозою, який діє як ключ до того, щоб глюкоза з їжі, яку ми їмо, переходила з потоку крові в клітини організму для отримання енергії. Вся їжа з вуглеводами розщеплюється до глюкози в крові. Інсулін допомагає глюкозі потрапляти в клітини.

Детальніше про діабет

Типи діабету

Існує три основних типу діабету

  • 1 Тип - Найчастіше виникає у дітей та підлітків. Коли у людини діабет 1 типу, її організм виробляє дуже мало інсуліну або його немає, а це означає, що людині потрібно щодня вводити інсулін, щоб підтримувати рівень глюкози в крові під контролем.
  • 2 Тип - частіше зустрічається у дорослих і становить близько 90% всіх випадків діабету. Коли у вас цукровий діабет другого типу, ваш організм не використовує добре інсулін, який він виробляє.
  • Гестаційний діабет (ГДМ) - це тип діабету, який складається з високої глюкози в крові під час вагітності і пов'язаний із ускладненнями як матері, так і дитини. ГДМ зазвичай зникає після вагітності.
Перейти далі

Статистика

425

млн людей з діабетом

4

млн людей з діабетом вмирає щороку

1.1

млн дітей живе з діабетом

On-line тест

Потурбуйтесь про своє здоров'я

Пройдіть швидкий он-лайн тест на 8 питань - перевірте ризик розвитку діабету другого типу у Вас або Ваших близьких.

Пройти тест

Лекції про діабет

Перейдіть до лекцій нашої школи діабету

Школа діабету

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910