Види інсульту

Існує два основних типи інсульту, ішемічний та геморагічний.

Ішемічні інсульти

Ці інсульти виникають внаслідок обструкції в кровоносну судину, що постачає кров до мозку. Перешкода кровотоку в судині може призвести до утворення тромбу, це називається церебральним тромбозом. Основна причина мозкових тромбозів – жирові відкладення в судинах і артеріях (атеросклероз).

Кровоносні судини також можуть бути перекриті згустком крові, який утворився в іншій частині тіла, як правило, у серці або великій артерії верхньої частини грудної клітки та шиї. Іноді частина тромбу розривається, потрапляє в кров і рухається по кровоносних судинах мозку, поки не досягне судин, занадто малих, щоб пропустити їх. Це називається церебральною емболією. Основна причина такого роду згустків – нерегулярне серцебиття, відоме як фібриляція передсердь.

Геморагічні інсульти

Геморагічні інсульти трапляються, коли ослаблена кровоносна судина розривається і кровоточить у мозок. Кров накопичується і створює тиск на навколишню тканину мозку. Ці кровотечі можуть бути викликані аневризмою або артеріовенозною вадою (АВМ).

Аневризма

Аневризма – це кульова ослаблена ділянка кровоносної судини. Якщо не лікувати, аневризма продовжує слабшати, поки не розривається і кровоточить в мозок.

Артеріовенозна мальформація (АВМ)

АВМ – це скупчення аномально сформованих судин. Будь-яке з цих судин може розірватися, також спричинивши кровотечу в мозок.

Тимчасова ішемічна атака (ТІА або мікро-інсульт)

ТІА спричинена тимчасовим порушенням кровопостачання ділянки мозку. Це може викликати симптоми, подібні до інсульту, але на відміну від інсульту ці симптоми проходять швидко і зазвичай повністю зникають протягом 24 годин.

На ранніх стадіях ТІА неможливо сказати, чи це інсульт. Люди, які страждають на ТІА, також піддаються ризику подальшого розвитку ТІА або повного інсульту, тому важливо, щоб вони звернулися до лікаря, який зможе ознайомитись з причинами ТІА та призначити лікування основної причини.

Фактори ризику ТІА схожі з тими на інсульт та подібні до інсульту, ТІА також сприяють збільшенню довгострокового ризику деменції.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910