Трансплантація печінки у лікарні «Феофанія»

Ми пишаємось нашими фахівцями та радіємо їх успіхам. Нещодавно наші лікарі успішно провели 4-ту за рахунком трансплантацію печінки.

Реципієнт: чоловік 41 рік з діагнозом цироз печінки, обумовлений синдромом Бадда-Кіарі був доставлений у лікарню «Феофанія» у важкому стані з декомпенсацією печінкової недостатності.

Донорська печінка, після констатації смерті мозку донора та згоди рідних на трансплантацію, була також доставлена у лікарню і під’єднана до спеціального пристрою екстракорпоральної перфузії органів, який дозволяє забезпечити кровообіг органу поза організмом.

Екстракорпоральна перфузія продовжувалась протягом 12 годин. Під час перфузії постійно проводився контроль даних кислотно-лужного стану та маркерів ішемічного ураження донорського органу. Завдяки сучасному унікальному обладнанню та отриманим контрольним даним, наші лікарі мали змогу впевнитись у безпечності хірургічного лікування шляхом трансплантації органу. Використання методики перфузії органу дозволило нам зробити трансплантацію безпечнішою та покращити стан донорського органу. Ефективність даної методики підтверджена великою кількістю досліджень у провідних клініках світу.

Трансплантація тривала 9 годин. Оперативне втручання було ускладнене з’єднанням запалених тканин з оточуючими тканинами та, як результат, збільшеною крововтратою. Проте, бригада наших хірургів, а саме:  Харков Дмитро Петрович, Бабашев Олексій Геннадійович, Трегуб Євгеній Сергійович та анестезіологи Хижняк Кирило Анатолійович та Павловський Максим Едуардович майстерно подолали усі складнощі та успішно провели трансплантацію.

Після операції пацієнт перебував 3 доби у відділенні реанімації. Нараз він почувається добре і переведений до Центру трансплантації органів та анатомічних тканин. Подальше лікування проводиться під пильним наглядом керівника Центру гастроентерології та ендокринології Дорогавцевої Ганни Анатоліївни.  Бажаємо нашому пацієнту скорішого відновлення та легкої реабілітації.

Дякуємо фахівцям Центру трансплантації органів та анатомічних тканин і всьому колективу лікарні, які були залучені до проведення трансплантації. Вдячні команді МОЗ України за розвиток програми трансплантації в Україні та Українському центру трансплант-координації за її розширення. Разом ми робимо неймовірну справу!

Особливу подяку також висловлюємо рідним донора, за надану згоду на проведення трансплантації та змогу врятувати життя інших людей.

Нагадаємо, що у лікарні «Феофанія» проводяться усі види органних трансплантацій. Для пацієнтів даний вид допомоги є безоплатними, оскільки лікарня є учасником пілотного проєкту МОЗ України з трансплантації.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910