Засмага та шкіра

Факти. Ризики. Як впливаює на вас засмага?

Якщо засмагати на свіжому повітрі або в солярії, то це може призвести до небезпечних наслідків. Хоча часто засмага асоціюється з хорошим здоров’ям, занадто засмагла шкіра – це протилежність здоровій, це свідчить про пошкодження ДНК вашої шкіри. Засмага пошкоджує клітини шкіри та прискорює видимі ознаки старіння. А найгіршим є те, що засмага може призвести до раку шкіри.

Факт: не існує безпечної чи здорової засмаги. Засмага завжди збільшує ризик базально-клітинного раку, плоско-клітинного раку та меланоми.Ваш найкращий захист-взагалі уникати засмаги.

Що викликає засмагу? Засмагу викликає вплив ультрафіолетового випромінювання від сонця або солярію, що спричиняє генетичне пошкодження клітин на вашому найтоншому шарі шкіри. Шкіра намагається запобігти подальшому травмуванню, виробляючи меланін (пігмент, який надає нашій шкірі колір), що призводить до потемніння. Шкода від засмаги є кумулятивною, починаючи з найпершої засмаги, тобто поступово накопичується.

Про що йде мова? У всьому світі існує більше випадків раку шкіри через сеанси в солярії, ніж випадків раку легенів через паління.

Твій зовнішній вигляд. Засмага змінює шкіру і сприяє старінню шкіри. Це видимий сигнал пошкодження, який прискорює появу зморшок, темних плям і обвітрюваної шкіри. Якщо у Вас розвивається рак шкіри, ви ризикуєте подальшими, іноді непривабливими змінами вашої зовнішності.

Факти та ризики засмаги. Пошкодження шкіри починається з Вашої першої засмаги. Кожен раз, коли ви засмагаєте, пошкодження накопичуються, створюючи більше генетичних мутацій та більший ризик для здоров’я шкіри. Солярій теж небезпечний! Солярії не пропонують безпечної альтернативи сонячному світлу, вони теж підвищують ризик раку шкіри. У дослідженні, в якому спостерігалися 63 жінки у віці до 30 років з діагнозом меланома, виявилося, що 97 відсотків з них  користувалися солярієм. Засмага пошкоджує всі типи шкіри, вона спричиняє травми ДНК, які можуть призвести до передчасного старіння та раку шкіри. Ви можете легко зменшити ймовірність розвитку раку шкіри, просто перебуваючи на сонці безпечно.

Поширені запитання про засмагу

Чи перебування в солярії таке ж шкідливе, як і перебування на відкритому сонці? ТАК.  Такий вид засмаги небезпечний як в солярії, так і на відкритому повітрі. Насправді УФ-промені, які використовуються в соляріях, можуть збільшити ризик розвитку меланоми.

Чи правильний спосіб отримувати вітамін D засмагаючи? НІ. Правда полягає в тому, що вплив ультрафіолетовим випромінюванням призводить до вироблення вітаміну D. Засмагу в основному викликають UVA-промені. Це означає, що засмага не дає майже ніякої користі від вітаміну D, збільшуючи ризик раку шкіри. Дотримуйтесь щоденної потреби у вітаміні D безпечним способом – з їжею або добавками.

Чи повинен я отримати «базовий загар» у приміщенні перед тропічним відпусткою, щоб запобігти опіку? НІ! Засмага не захищає від сонячних опіків, вона просто додає вам більш шкідливих УФ-променів. Найкращий спосіб запобігти сонячним опікам – це шукати тінь, носити захисний одяг, шапку з широкою облямівкою та сонцезахисні окуляри, що блокують УФ, та наносити сонцезахисний крем щодня. Також вживати богато води, коли знаходитесь на сонці.

 

Також ознайомтеся з:

Як обрати сонцезахисний крем?
Як захистити очі на сонці?
Який використовувати одяг для захисту від УФ випрмінювання?
  • Share this post

Previous Article Меланома. Фактори ризику
Next Article Стрес-ехо-кардіографія

Comments

Leave a Comment

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910