Лікування інсульту

6 основних фактів щодо лікування інсульту

1. Час має значення

Знання ознак інсульту та отримання лікування швидко рятує життя та покращує одужання.

2. Близько від 1 до 10 людей отримують прекрасне відновлення під час догляду в спеціалізованому інсультному відділенні

Усі пацієнти з інсультом (ішемічний або геморагічний) повинні бути доставлені до спеціалізованого інсультного відділення, яке передбачає наявність спеціалізованої бригади.

3. Препарати для тромболізісу збільшують шанс на хороший результат на 30%

Вводяться спеціальні препарати, що розщеплюють тромби. Таке лікування може застосовуватися до 4,5 годин післі появи симптомів у пацієнтів з ішемічним інсультом. Чим раніше розпочати тромоблізіс, тим кращий ефект.

4. Тромбоекстракція збільшує шанс на хороший результат більш ніж на 50%.

Механічна тромбекстракція передбачає видалення згустку крові та може підвищити рівень виживання та зменшити втрату працездатності для багатьох людей з ішемічним інсультом, викликаним закупоркою великих артерій.

5. Реабілітація є важливим  кроком у процесі лікування

Реабілітація починається в лікарні якомога швидше після інсульту. Це може покращити функціонування та допомогти вцілілому здобути якомога більше незалежності з часом.

6. У кожного четвертого постраждалого виникає інсульт повторно

Лікування, що запобігає черговий інсульт, включає препарати для зниження артеріального тиску та холестерину, антитромбоцитарну терапію, антикоагуляцію фібриляції передсердь, операцію або стентування для пацієнтів із сильним звуженням сонної артерії.

Зміни способу життя також можуть значно знизити ризик виникнення повторного інсульту. Зміни включають в себе здорове харчування, фізичну активність, відсутність паління, управління стресом та обмеженого споживання алкоголю.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910