Фактори ризику і профілактика інсульту

У 1-го з 4-х людей буде інсульт протягом життя, але майже всі інсульти можливо попередити. Якщо ви хочете уникнути інсульту, то  перший крок – зрозуміти ваші особисті фактори ризику.

До 90% інсультів можливо уникнути, знижуючи ризики таких факторів, як гіпертонія, паління, цукровий діабет, гіподинамії, ожиріння, зловживання алкоголем, дотримуючись здорового харчування та фізичної активності. Профілактичні дії при інсульті також сприяли б масштабному зменшенню інсультів у насалення та сприяли б досягненню глобальних цілей щодо зменшення серцево-судинних захворювань, раку, діабету та інших важливих причин смертності у всьому світі.

Гіпертонія або підвищений артеріальний тиск

На підвищений артеріальний тиск страждає близько половини людей у ​​світі і він, часто, не має помітних симптомів. Якщо його не лікувати, він пошкоджує судини і може призвести до низки серйозних захворювань, включаючи інсульт. Більше половини всіх інсультів пов’язані з гіпертонією або підвищеним артеріальним тиском (артеріальні гіпертензії). Проста перевірка артеріального тиску може визначити, чи є у вас високий кров’яний тиск, і лікар може порадити, чи можна покращити ваш стан при зміні способу життя та / або правильно підібраних ліках.

Фізична активність

1 мільйон інсультів на рік пов’язано з фізичною бездіяльністю, отримуючи рекомендовану кількість вправ щотижня, ви зменшите ризик інсульту. Всього 30 хвилин занять п’ять разів на тиждень можуть знизити ризик інсульту на 25%.

Дієта та здорове харчування

Більше половини інсультів пов’язано з неправильним харчуванням, але внесення невеликих змін у дієту може призвести до значного зменшення ризику. Правильний вибір їжі допоможе вам зберегти здорову вагу, знизить артеріальний тиск і знизить рівень холестерину, і все це допоможе вам запобігти інсульт.

Найкраща дієта для профілактики інсультів – це дієта, яка здебільшого на рослинній основі з невеликою кількістю м’яса та риби. Ця дієта була описана як “середземноморська дієта”, і є багато свідчень, які підтверджують її користь для здоров’я серцево-судинної системи та запобігання інсульту.

Вага

Надмірна вага – один з перших десяти факторів ризику інсульту і пов’язаний майже з кожним інсультом. Якщо ви маєте надмірну вага, ви збільшуєте ризик інсульту на 22%, а якщо страждаєте ожирінням, ризик збільшується на 64%. Це тому, що перенесення занадто великої ваги збільшує ризик високого кров’яного тиску, серцевих захворювань, високого рівня холестерину та діабету 2 типу, все це сприяє підвищенню ризику інсульту. Збереження здорової ваги допоможе вам зменшити ризик інсульту.

Фібриляція передсердь (ФП)

ФП – це стан, коли серцебиття нерегулярне і часто дуже швидке. Дуже важливо знати про фібриляцію передсердь, оскільки, якщо  її не лікувати, ФП є головним фактором ризику інсульту. Люди з ФП в п’ять разів частіше мають інсульт, ніж інші. Інсульти, спричинені ФП, швидше за все можуть бути смертельними або спричинити серйозні порушення.

Паління

Паління тютюну збільшує ризик інсульту. У того, хто викурює 20 сигарет на день, у шість разів більше шансів на інсульт порівняно з тим хто не палить. Якщо ви курите, відмова від цієї звички знизить ризик інсульту та цілого ряду інших захворювань.

Алкоголь

Регулярне вживання занадто великої кількості алкоголю або одноразове надмірне споживання може збільшити ризик інсульту, а надмірне споживання алкоголю пов’язане понад з 1 мільйоном інсультів щороку.

Холестерин

Холестерин – це жирна речовина, яка циркулює у вашій крові. Холестерин міститься в їжі яку ми їмо – переважно насичених жирах. Більша частина холестерину у вашому організмі виробляється у вашій печінці і переноситься у вашій крові білками, відомими як ліпопротеїди. Існує два типи ліпопротеїдів – ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ) та холестерин високої щільності (ЛПВЩ). Інсульт пов’язаний з високим рівнем холестерину ЛПНЩ. Холестерин ЛПНЩ може бути керований за допомогою зміни способу життя та / або прийому ліків. Аналіз крові може підказати, який у вас рівень холестерину.

Діабет

1 з 5 людей, які перенесли інсульт, є діабетиками, а люди з діабетом мають гірші наслідки від інсульту порівняно з рештою населення. Інсульт та діабет мають багато факторів ризику, більшість із яких можна вирішити із зміною способу життя та / або ліками. Діабет діагностується лікарем за допомогою простого аналізу крові. Якщо у вас цукровий діабет, важливо поговорити з лікарем про ризик інсульту та способи його управління. Ризики діабету можливо знизити за допомогою ліків, дієти та фізичних вправ.

Депресія та стрес

Приблизно 1 з 6 інсультів пов’язані з психічним здоров’ям. Депресія та стрес пов’язані з майже вдвічі більшим ризиком інсульту та мікро-інсультів, особливо у дорослих середнього та старшого віку.

 

  • Share this post

Previous Article Види інсульту
Next Article Лікування інсульту

Comments

Comments are closed.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910