Стрес-ехо-кардіографія

Стрес-ехо-кардіографія

Стрес-ехо-кардіографія або стрес-Ехо-КГ – це діагностична методика, яка допомагає оцінити наскільки добре працює серце в умовах навантаження (стресу). Навантаження може бути викликане вправами на велоергометрі (спеціальному тренажері) або лікарським препаратом; найчастіше використовують добутамін.
У міру збільшення навантаження, апарат реєструє стан серця. Рівень навантаження підбирається кожному пацієнту індивідуально.

При проведенні процедури з фарм-тестом, пацієнту вводиться препарат, який імітує фізичне навантаження, збільшуючи скоротливість серцевого м’яза, підвищуючи частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск. Добутамін вводиться для стимуляції серця та створення реакції, рівноцінної сильному фізичному навантаженню. При проведенні тесту пацієнт лежить на кушетці, але його організм зазнає такого ж навантаження, ніби він біжить або крутить педалі велоергометру. Цей тест ефективний для людей, які не можуть виконувати фізичне навантаження через захворювання суглобів нервової системи тощо.

Кому потрібно проходити Стрес-Ехо-КГ?

  • для уточнення тяжкості ураження міокарду після перенесеного інфаркту і оцінка прогнозу перебігу захворювання;
  • пацієнтам, які направляються на планові кардіологічні операції – ангіопластику, стентування, аортокоронарного шунтування (операції реваскуляризації);
  • оцінки роботи серця після проведеного стентування чи шунтування коронарних артерій 1 раз на рік, для того, щоб переконатися у відсутності нової ішемії;
  • визначення резервних можливостей міокарду при вадах клапанів серця;
    оцінки ефективності медикаментозної терапії при ураженні коронарних судин.

Стрес-Ехо-КГ призначає лікар-кардіолог на консультації.
Користь даного тесту полягає в тому, що буде визначена переносимість фізичних навантажень і оцінений поріг, після досягнення якого з’являються ознаки захворювання. Знання цих показників буде сприяти вибору тактики подальшого лікування, корекції медикаментозної терапії і більш точному прогнозу перебігу захворювання.

Підготовка:

  • За 3 години до дослідження не палити;
  • за 3 години до дослідження припинити пити каву або вживати кофеїн;
  • Відмінити застосування бета-блокаторів за 3 дня до обстеження (тільки після консультації з лікарем щодо відміни).

Обстеження виконується на УЗ-сканері експертного класу Canon Aplio i900 Цей апарат має спеціальне програмне забезпечення, яке полегшує інтерпретацію результатів лікарем.

Лікарня Феофанія – одна з небагатьох клінік України де Стрес-Ехо-КГ введено в повсякденну медичну практику.

Вартість дослідження Стрес-ехокардіографії 1640,00 грн (без вартості фарм-препарату).

Дослідження в лікарні Феофанія плануються попередньо. Запис за формою за посиланням:

https://feofaniya.org/sec-events-appointment/

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910