Малоінвазивне коронарне шунтування

В умовах центру інноваційної кардіохірургї проведено ще одне малоінвазивне коронарне шунтування – MV MICS, 3 дистальних анастомози (off pump LIMA-LAD, RIMA+radialis – OM1+D1).

Пацієнт молодого віку (53 роки) відносно недавно страждає ішемічою хворобою серця та декілька місяців тому переніс інфаркт в зоні кровопостачання гілки тупого краю лівої коронарної артерії та невідкладне стентування.

Через повторні напади загрудинного болю пацієнт знову звернувся до інтервенційних кардіологів, виконана коронарографія. Виявлено звуження середнього сегменту передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії до 90%, діагональної артерії до 80% та гирла гілки тупого краю до 90%.

Враховуючи дані міжнародних настанов ESC/EACTS щодо реваскуляризації міокарду за 2018 р. прийнято рішення про виконання повної артеріальної реваскуляризації через мініторакотомію.

Розріз 7 см, майже не помітний для ока, точно по складці під грудним м’язом (максимально не помітний після загоєння). Пацієнт виписаний на 5 післяопераційну добу.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910