Дмитру 58 років, його привезли на швидкій до лікарні Феофанія з розривом аневризми черевної аорти, заочеревенною гематомою та анемією.
За даними КТ-аортографії, яку зробили за день до того, у пацієнта інфраренальна аневризма з ознаками розриву та заочеревенна гематома великих розмірів із компресією лівої нирки. Оклюзія правої зовнішньої клубової артерії.
Пацієнт хворіє на артеріальну гіпертензію більше 10-ти років із гіпертонічними кризами з артеріальним тиском до 220/120 мм.рт.ст. Системну гіпотензивну терапію не приймає. З анамнезу відомо, що Дмитру була зроблена операція з ампутації правої нижньої кінцівки на рівні верхньої третини стегна понад 20 років тому.
Команда лікарів обрала тактику ендоваскулярного стентування аневризми аорти графт-стентом.
👦 Святослав Юрійович Денисов – керівник центру невідкладної та інтервенційної кардіорадіології;
🧓 Турлюк Дмитро Вікторович (центр кардіо-хірургії)- лікар-хірург серцево-судинний;
🙎♂️ Куцин Антон Миколайович (центр судинної хірургії) -лікар-хірург судинний;
🧑 Черпак Богдан Володимирович (інститут Амосова);
🙋♂️ Павловський Максим Едуардович (Відділення інтенсивної терапії невідкладних станів) – лікар-анестезіолог;
🧑🦱 Веремчук Сергій Федорович (Відділення анестезіології, інтенсивної терапії (кардіологічне) – завідувач відділення, лікар-анестезіолог;
🙍🏽 Марцінів Володимир Володимирович (Відділення анестезіології та інтенсивної терапії) – лікар-анестезіолог;
Ми враховували ситуацію з оклюдованою правою зовнішньою клубовою артерією та наявність вираженої сітки колатерального кровообігу артерії тазу. Вирішено, першим етапом, виконати виключення із кровотоку правої загальної клубової артерії за допомогою плаг-оклюдера для зменшення ризику ендоліку І типу.
Враховуючи ургентну ситуацію та наявність тільки біфуркаційних протезів вирішено імплантувати біфуркаційний протез з наступним виключенням із кровотоку вільної ніжки протезу за допомогою плаг-оклюдера. Було зроблено два відкритих доступи – стегновий та аксилярний і виконано ендоваскулярне протезування аорти. В ході операції було виявлено – екстравазацію контраста в заочеревенний простір в ділянку гематоми.
Поетапно виконано:
- Імплантацію плаг-оклюдер у просвіт правої загальної клубової артерії.
- ендоваскулярне протезування аневризми черевного відділу аорти ендографтами.
- Імплантацію плаг-оклюдер у просвіт правої ніжки протезу.
3
години тривала операція
Даних за ендоліки не отримано.
В ранньому післяопераційному періоді спостерігались явища ішемії правої культі. Але для їх подолання ми призначили терапію пентоксифіліном.
Дмитру знадобилась нормалізація показників ниркової функції та корекція анемії. Вже на 7-му добу після госпіталізації пацієнт виписаний додому.
Він власною ходою покинув лікарню. 🤗