День радіолога

Медична радіологія – розділ медицини з дуже цікавою історією, вона веде свій початок з 1895 року, коли Конрад Вольфрам Рентген відкрив випромінювання, назване згодом його ім’ям.

Довгий час рентгенівське випромінювання було єдиним з доступних лікарям способів зазирнути всередину, нічого не пошкоджуючи. На сьогодні поняття “радіологія” набагато ширше.

У розпорядженні лікарів – ультразвук, магнітно-резонансні методи, радіонуклідна діагностика, позитронно-емісійна томографія, інтервенційна радіологія, комп’ютерна томографія, променева терапія.

Увесь цей арсенал сучасної медичної радіології застосовується в лікарні Феофанія, та сьогодні мова про гамма-камеру.

Що таке гамма-камера?
Це основний інструмент сучасної радіонуклідної діагностики призначений для дослідження внутрішніх органів і фізіологічних систем організму з метою ранньої діагностики онкологічних, серцево-судинних та інших захворювань людини.

Як працює?
Пацієнту внутрішньовенно вводяться радіонукліди – спеціальні маркери (контрастні речовини), випромінювання яких відображається на екрані гамма-камери. Завдяки цьому стає видно всі пошкоджені і уражені тканини. Індикатори проявляються на моніторі гарячими вогнищами, ці місця є осередками ураження.
Радіоактивні ізотопи практично нешкідливі для організму, що робить процедуру безпечною.

Гамма-камера Philips SKYLight, що знаходиться у відділенні радіоізотопної діагностики лікарні Феофанія, яка втілює інноваційне покоління ядерної медицини, дозволяє обстежити одночасно кілька областей тіла, наприклад, грудну клітку, черевну порожнину і органи тазу відразу (наприклад, при пошуку метастазів пухлини), що радикально скорочує час дослідження, зменшує променеве навантаження на пацієнта. Технологічна особливість конструкції дозволяє практично без обмежень проводити дослідження пацієнтів на каталці, функціональному ліжку і навіть кріслі-каталці, що особливо важливо в онкологічній практиці.

Завідувач відділення радіоізотопної діагностики Тихоненко Олена Петрівна розповідає, які радіонуклідні діагностичні методики виконуються:

 Сцинтиграфія паращитоподібної залоз з 99m-Tc- MIBI;
 Статична сцинтиграфія печінки з колоїдними препаратами, міченими 99m- Tc (в поєднанні з томографічним режимом);
 Динамічна гепатобілісцинтиграфія з 99m-Тс – мезида або MBrIDA;
 Динамічна реносцинтиграфія з 99m-Tc – технемагом та DTPA з визначенням ЕНП або ШКФ;
 Визначення об’єму залишкової сечі;
 Ангіосцинтиграфія;
 Сцинтиграфія кісток з 99m – Tc-фосфатами (з томографічним режимом та режимом “Whole body”);
 Статична сцинтиграфія міокарду з 99m Tc-пірофосфатом або з MDP;
 Сіалосцинтиграфія;
 Перфузійна міокардіосцинтиграфія (в спокої та з навантаженням)

Можливе дослідження майже всіх органів та систем організму: щитоподібної залози, серця, печінки, нирок, кісток та головного мозку.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910