Всеукраїнський день психолога

Центр психотерапії та психосоматичних розладів дає поради на підтримку емоційного стану. Ми живемо в інформаційному потоці, який зараз переповнений негативними новинами і прогнозами, пов’язаними з епідемією коронавірусу. Проте життя триває і вимагає від нас тверезої оцінки ситуації й адекватності.

 • Фільтруйте джерела інформації. Читайте новини лише на перевірених джерелах інформації, яким можна довіряти. Менше коментуйте та поширюйте інформацію про коронавірус. Чим більше втягуєтеся в розмови, що нагнітають ситуацію, тим страшнішу картину змальовує мозок. І чим густішими стають «фарби», тим важче «променю» раціональності пробитися крізь них та достукатися до вас.
 • Концентруйтеся на позитиві. Наш мозок гостріше реагує на негативні події. Крім того, він схильний робити з невідомого погане. Через це нам здається, що навкруги більше негативу, ніж позитиву. Щоб нівелювати вплив однієї негативної події, потрібно в середньому три позитивні.
 • Переключайте діяльність. Щойно почали відчувати, що страх та паніка наростають, переключіться на виконання монотонних домашніх справ: прання, прибирання, приготування їжі. Все це дає певний релакс та можливість відволіктися від факторів стресу.
 • Шукайте хороші сторони. Так, ми зараз засіли на карантині, але які можливості це відкриває перед нами? Сядьте і напишіть список, що можете зробити і на що раніше не вистачало часу. Робіть активні дії. Займіться спортом, малюйте, вишивайте, читайте книги. До речі, є кілька корисних книг, які допоможуть впоратись з панікою:
  • Приборкання амігдали і інші інструменти тренування мозку (Джон Арден)
  • Ліки від нервів. Як перестати хвилюватись і отримувати задоволення від життя (Роберт Ліхі)
  • Свобода від тривоги (Роберт Ліхі)
 • Займіться медитацією. Це хороший спосіб впоратись з тривогою. Кожен раз, коли з’являється тривога проведіть наступну вправу: повільно вдихніть на повні груди, затримайте дихання на декілька секунд та повільно видихніть. Виконуйте такі вправи до 15 – 30 разів. Так ви тренуєте навички контролю над думками та концентруєте увагу.
 • Напишіть план дій. У вас повинен бути план на різні випадки. У нинішній ситуації важливо мати номер сімейного лікаря, до якого можна звернутись за потребою. Дома має бути аптечка, з ліками, які можуть знадобитись при ГРВІ. Ці прості дії можуть додати відчуття контролю та розуміння, що Ви зможете впоратись з будь-якою ситуацією.
 • Говоріть з рідними. Перший спосіб врятувати когось – врятувати самого себе. І якщо ми самі заспокоїлись, то простіше спілкуватись і з рідними. Важливо інформувати своїх близьких про те, що потрібно дотримуватись вимог карантину.

При потребі ви завжди можете звернутись за онлайн консультацією психолога, психотерапевта, психіатра, який надає Центр психотерапії та психосоматичних розладів в період карантину.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910