Програмування та оптимізація роботи кардіостимуляторів

Фахівці лікарні Феофанія мають неабиякий досвід в імплантації та програмуванні кардіостимуляторів (Штучних Водіїв Ритму Серця, ШВРС). Підтвердженням їхньої компетенції являється той факт, що вони є співорганізаторами та лекторами навчальних тренінгів по програмуванню імплантованих пристроїв для лікарів регіональних центрів України. Ви можете отримати компетентну консультацію профільного фахівця, відкорегувати та оптимізувати роботу імплантованого пристрою. 

То що ж таке кардіостимулятор?

Так у побуті називають прилади, які призначені для підтримки правильної роботи серця – кардіостимуляції чи, коректніше сказати, електрокардиостимуляції. Електрокардіостимулятори (ШВРС), кардіовертери-дефібрилятори чи ресинхронізаційні ШВРС – це все види імплантованих кардіальних пристроїв, які потребують періодичного спостереження та індивідуального налаштування в процесі експлуатації.

Що входить в перевірку кардіостимулятора?

  • ЕКГ контроль.
  • Перевірка роботи ШВРС.
  • Оптимізація програми та алгоритмів ШВРС.
  • Консультація та рекомендації фахівця з подальшого спостереження.
  • Корекція медикаментозної терапії відповідно до статистичних даних отриманих з ШВРС.

Які симптоми неправильної роботи кардіостимулятора?

  • задишка;
  • втомлюваність;
  • запаморочення;
  • втрата свідомості тощо.

Навіщо проходити регулярну перевірку роботи кардіостимулятура?

Іноді кардіостимулятор може витрачати більше енергії на стимуляцію ніж потрібно, спрацьовувати тоді, коли можна обійтись без стимуляції. Це називається ефект «перепрацювання», який, як правило, не помічається пацієнтом і не вказує на якість приладу. Це залежить від фізичних особливостей кожної  людини, які з часом можуть змінюватись. Та, це все ж таки має свої негативні наслідки, а саме – надмірне навантаження на серцевий м’яз призводить до незворотних змін у серці. Отже, налаштування приладу – це надзвичайно важливий і відповідальний момент, який неможливий без супроводу фахівця.

Кардіостимулятори, які імплантуються пацієнту, мають герметичний корпус і фактично є одноразовими у використанні. Вони працюють доти, доки працює їх елемент живлення. Тому вчасна перевірка та професійне корегування роботи кардіостимулятора збільшують термін його служби на декілька років!

Як відбувається перевірка кардіостимулятора?

  • елементарне з’ясування – працює він чи ні;
  • визначення залишкової енергії батареї;
  • збір даних;
  • тестування системи;
  • корекція програми кардіостимуляції

Власне, збір та аналіз даних про роботу серця та кардіостимулятора дає можливість проаналізувати помилки в роботі системи, оцінити порушення ритму серця, які виникали у пацієнта. Це дозволяє оптимізувати медикаментозну терапію, яка в результаті має підтримувати нормальну роботу серця.

Безпосередньо тестування системи складається з переліку певних процедур, виконання яких дають відчуття безпеки та впевненість в надійності системи кардіостимуляції . Фахівці та пацієнт мають бути певними, що кардіостимулятор виконає свою функцію у найвідповідальніший момент. Гарантія цього є оптимізація роботи приладу, яка включає в себе до 50-ти параметрів, що підлягають зміні відповідно до індивідуального режиму роботи серця.

Аритмологія – новий напрямок допомоги в кардіології. Експертне обладнання та наші досвідчені лікарі забезпечують діагностику та лікування аритмій будь-якої складності.

Звертайтесь до центру лікування аритмій. Більше інформації про напрямок аритмології – на сторінці центру Аритмології лікарні Феофанія.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910