Фармакологічна кардіоверсія

Команда лікарів клініки виконає всі необхідні обстеження в оптимальні терміни, встановить характер порушення ритму серця та проведе лікування максимально ефективними методами. 

Що таке фармакологічна кардіоверсія?

Введення антиаритмічних препаратів для відновлення нормального серцевого ритму називається фармакологічною кардіоверсією. Та ефективність цієї процедури дещо нижча від електричної кардіоверсії. По-перше, вона триває дещо довше – від однієї до 12 годин; по-друге – процедура асоційована з ризиком розвитку побічних ефектів високих доз антиаритмічних препаратів. Препарати подаються через венозний катетер на руці та крапельницю. Загалом процес відбувається під постійним спостереженням за артеріальним тиском та частотою серцевих скорочень. 

На якій кардіоверсії варто зупинитися?

Вибір  між електричною та фармакологічною кардіоверсією залежить від:

  • медичних показань;
  • стадії захворювання;
  • уподобання пацієнта.

Як підготуватися до фармакологічної кардіоверсії?

Для проведення будь-якої  кардіоверсії, пацієнту бажано приймати антикоагулянти принаймні за три тижні до процедури. Це препарати що розріджують кров, і, відповідно, запобігають тромбоутворенню. У противному випадку, перед проведення кардіоверсії варто провести черезстравохідну ехокардіографію (обстеження), яка має виключити наявність будь-яких тромбів (згустків крові) у порожниинах серця . Протипоказом до проведеня кардіоверсії є наявність вищезгаданих тромбів, адже це може спричинити розвиток інсульту. Прийом антикоагулянтів має продовжуватися протягом чотирьох наступних тижнів після процедури. Це робиться задля зниження ризику розвитку інсульту. Лікар може призначити прийом препаратів для розрідження крові на тривалий час, це залежить від загального ризику інсульту.

Аритмологія – новий напрямок допомоги в кардіології. Експертне обладнання та наші досвідчені лікарі забезпечують діагностику та лікування аритмій будь-якої складності.

Звертайтесь до центру лікування аритмій. Більше інформації про напрямок аритмології – на сторінці центру Аритмології лікарні Феофанія.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910