Дякуємо, що надихаєте бути сильними та незламними

«Пролунали вибухи, було багато постраждалих. Убитих. Когось просто розірвало на шматки. Земля та уламки влучили мені в ноги й обличчя. Я впав на землю. Я зміг доповзти до кущів. Все почало горіти. Хтось мене відтягнув» – розповідає Андрій Єфімов» – так починається репортаж нідерландського інтернет-видання NRC.

Даний репортаж ілюструє якою руйнівною є війна в Україні зараз та наскільки серйозними будуть її наслідки у майбутньому. Журналісти видання поспілкувались з лікарями «Феофанії» та військовими, які отримали складні поранення в боях у Бахмуті та, наразі, проходять лікування.

Видання ділиться з читачами історією Андрія Єфімова, який зміг врятуватись, але отримав опіки та втратив зір. «Я досі пам’ятаю жар від вибуху та розпач, коли я впав» – розповідає Андрій, та не втрачає надію на повернення зору.

Особлива увага у репортажі відводиться хірургічному лікуванню складних військових травм. Журналісти поспілкувались з судинним хірургом лікарні «Феофанія» Віталієм Субботіним: «У Другій світовій війні ми бачили багато вогнепальних поранень. Зараз – це і поранення від вибухівки. Ми маємо справу з комбінованими травми» – розповідає лікар. У матеріалі Віталій Субботін також наголошує: «Наша найбільша проблема зараз – це інфекції, ми бачимо пацієнтів з інфекціями, проти яких майже жоден антибіотик не діє». Проте, найбільше репортерів здивував той факт, що з початку війни хірург зробив «лише» три ампутації. «У Європі цього не розуміють», – каже лікар. «Там легше зробити ампутацію, а потім через місяць поміряти протез».

NRC також взяли коментар у керівника центру протезування та реабілітації ніг «Без обмежень», де люди з ампутованими кінцівками проходять протезування та знову вчаться ходити. «70 відсотків чоловіків, які приходять сюди за протезуванням, хочуть повернутися на фронт» – розповідає Андрій Овчаренко.

Не залишили без уваги іноземні фахівці й надважливу тему психологічної реабілітації військових, поспілкувавшись з лікарем психологом лікарні «Феофанія» Анною Антофійчук. «Ми бачимо, що після окопів на війні хтось уже не може звикнути до нормального життя» – каже Анна.  За її словами, від 10 до 20 % солдатів страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР), проте, дане захворювання вдало лікується, головне – вчасно почати лікування.

Ми вдячні нідерландському інтернет виданню NRC та закордонним ЗМІ, за привернення уваги світу до проблем та завдань які постають перед нашими лікарями та суспільством під час війни.

Ознайомитись з публікацією NRC можна за посиланням:

*фото Kostyantyn Chernichkin

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910