Сучасні методики проти хропіння

На сьогодні існують різноманітні методи лікування хропіння: від простих консервативних до складних хірургічних багатоетапних та «багатоповерхових» втручань. Ефективність їх різна і вибір методу залежить від багатьох особливостей пацієнта.

Найбільш ефективним консервативним методом лікування хропіння та зупинок дихання уві сні є варіанти CPAP терапії. Цей метод є «золотим» стандартом в лікуванні синдрому обструктивного апное уві сні. В лікарні Феофанія звичайно рекомендуємо провести полісомнографію для визначення необхідності та потенційної ефективності CPAP терапії.

Якщо CPAP терапія не показана, необхідна допомога отоларинголога для оцінки стану верхніх дихальних шляхів та призначення відповідного лікування.

Крім того, допомога отоларинголога може знадобитися пацієнтам з проблемами носового дихання, яким життєво необхідна СРАР-терапія. Підвищення опору потоку повітря в порожнині носа (закладеність носа, утруднення носового дихання) під час сну може призвести до порушення адаптації пацієнта до СРАР-терапії та зниження її ефективності. В такому випадку розглядається питання про внутрішньоносову хірургію, яку виконуємо малоінвазивно (з мінімальною травмою) із застосуванням сучасного ендоскопічного обладнання.

Причина хропіння (обструкції верхніх дихальних шляхів уві сні) також може бути і на рівні рото-, гортаноглотки. У центрі патології ЛОР органів запроваджено різні сучасні та найбезпечніші методики втручань на структурах глотки, зокрема з використанням холодноплазмової системи Coblator® II.

Якщо на хропіння в пацієнта впливають особливості зубощелепної системи чи кореня язика, залучаємо до лікування стоматолога чи щелепно-лицевого хірурга.

Для вибору максимально ефективної методики хірургічного лікування хропіння для кожного конкретної людини ми проводимо наркоз-індуковану сліп-ендоскопію (DISE) – метод, який об’єктивно показує, за рахунок яких структур виникає хропіння. Таке дослідження можна провести одночасно із фіброезофагогастроскопією, якщо вірогідний вплив на хропіння гастроезофагального рефлюксу.

Таким чином в лікарні Феофанія пацієнтам з хропінням проводиться всебічне обстеження із залученням фахівців різних напрямків, яке дозволяє для кожного пацієнта вибрати найбільш ефективний метод чи стратегію лікування: від СРАР-терапії до високотехнологічних хірургічних втручань.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910