День психічного здоров’я

Як знімати стрес після напруженого дня?

Якщо у вас видався складний день ви можете справитися зі стресом за допомогою таких способів:

  1. Займіться медитацією. Кожен раз, коли з`являється тривога проведіть наступну вправу: повільно вдихніть на повні груди, затримайте дихання на декілька секунд та повільно видихніть. Виконуйте такі вправи до 15 – 30 разів. Так ви тренуєте навички контролю над думками та концентруєте увагу.
  2. Займіться фізичною активністю: спортом, пранням, прибиранням, приготуванням їжі, пройдіться по парку. Все це дає певний релакс та можливість відволіктися від факторів стресу.
  3. Поговоріть з рідними, пограйтеся з домашніми улюбленцями, подивіться смішне відео.
  4. З’їжте щось смачне, але не переїдайте, намагайтеся харчуватися збалансовано.
  5. Не використовуйте для зняття стресу прості та доступні: паління, алкоголь, соцмережі. Вони пригнічують нашу емоційну систему. Мозок стає більш вразливим, а ймовірність виникнення депресії, підвищеної тривожності і проблем зі сном значно зростає.

Але якщо надмірний стрес у вашому житті постійний і у вас наростають підвищена тривожність, серцебиття, внутрішній неспокій, відчуття страху, емоційна нестабільність, підвищена дратівливість, погіршення та добові коливання настрою, сну, зниження концентрації уваги, працездатності, втрата бажань, неприємні відчуття у різних ділянках тіла вам потрібна професійна допомога.

Авраменко Ольга Миколаївна, керівниця Центру психотерапії та психосоматичних розладів та колектив лікарів-психіатрів, психотерапевтів, психологів завжди готові надати вам свої послуги.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910