Біопсія легень при бронхоскопії

Вибір способу біопсії є індивідуальним та залежить від розташування утворення та характеристики пухлини. Які способи використовують в лікарні «Феофанія» розповідає керівник центру бронхології та інтервенційної пульмонології Сергієнко Анатолій Володимирович.

Щипцева біопсія та біопсія петлею

При центральному розташуванні утворення, що проростає в просвіт бронхів можливе проведення щипцевої біопсії. При цьому біопсійні щипці проводяться через канал бронхоскопу та під контролем зору відщипуються шматочки пухлини для аналізу. В разі, якщо пухлина значно виступає в просвіт бронху можливо проведення біопсії петлею, що дає можливість отримати більший об’єм матеріалу для обстеження, а часом відновити прохідність бронху для покращення дихання. Процедура може проводитись як в свідомості під місцевою анестезією для пригнічення кашлю, так і під седацією.

Трансбронхіальна біопсія

В разі периферичного розташування утворення при наявності бронху, що підходить до утворення можливо проведення трансбронхіальної біопсії. В цьому випадку ендоскопіст не може бачити утворення, але орієнтуючись по попередньо зробленому КТ грудної клітини проводить біопсійні щипці по бронху, який підходить до утворення. Для більш точного проведення біопсії в КЛ «Феофанія» можливий контроль маніпуляції за допомогою ендобронхіального ультразвукового датчика – радіальний EBUS, рентгенологічно та за допомогою комп’ютерного томографа. Процедура може проводитись як в свідомості під місцевою анестезією для пригнічення кашлю, так і під седацією.

EBUS TBNA — трансбронхіальна пункція лімфовузла під контролем ендобронхіального ультразвуку.

EBUS пункція — використання спеціального бронхоскопу з вбудованим УЗД датчиком, що дозволяє виконувати біопсію прилеглих до бронхів лімфовузлів та новоутворень, до того як вони почнуть проростати у просвіт дихальних шляхів. Маніпуляція проводиться під седацією зі збереженням власного дихання.

→ В разі необхідності взяття великої кількості матеріалу при біопсії центрально розташованих пухлин, а також при необхідності відновлення прохідності дихальних шляхів використовують ригідний бронхоскоп. Це дозволяє використовувати інструмент для вилучення більшого об’єму зразків пухлини. Ця процедура проходить виключно під загальною анестезією з релаксацією.

Таку процедуру виконуть досвідчені спеціалісти центру бронхології та інтервенційної пульмонології під керівництвом Сергієнко Анатолія Володимировича.

→ В разі недоступності проведення біопсії ендоскопічним методом до забору матеріалу залучаються торакальні хірурги та інтервенційні радіологи для застосування більш інвазивних методів:

  • трансторакальної біопсії;
  • медіастіноскопії;
  • торакоскопії.

Про ці способи біопсії читайте в наступному пості.

  • Share this post

Previous Article Видалення пухлини верхньої щелепи
Next Article HAMILTON-S1

Comments

Comments are closed.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910