Чи можна навчитися керувати болем?

На початку нинішнього століття біль визнали, як окреме захворювання із відповідним кодом. В лікарні Феофанія вже створено підрозділ Центр болю, де покращують якість життя пацієнтам з болем різного походження, такі як: мігрень, головний біль напруги, судинний головний біль, хронічний післятравматичний головний біль, невралгія трійчастого нерва, атиповий лицевий біль, постгерпетична невралгія, ураження плечового сплетіння, ураження попереково-крижового сплетення, невропатія серединного нерва, каузалгія, ураження сідничного нерва, парестетична мералгія, діабетична поліневропатія з больовим синдромом, ураження міжхребцевих дисків відділів хребта, спінальна нестабільність, спінальний стеноз, спонділолістез, цервікалгія, цервікокраніалгія, цервікобрахіалгія, люмбаго, люмбалгія, люмбоішіалгія, дорсалгія, вертеброгенні радікулопатії, лікування неврологічних захворювань відповідно до міжнародних протоколів.

Визначити причину болю – первинна задача лікаря для успішного лікування. Але часто лікар однієї спеціальності не може встановити причину болю тому у Феофанії застосовується мультидисциплінарний (командний) підхід. Нейрохірурги, анестезіологи, травматологи та інші спеціалісти вирішують, як досягти точних результатів діагностики та лікування.

Також під час консультації та обстеження звертають увагу на психологічні фактори та емоційну складову болю пацієнта. Не тільки ліками, а й психотерапією можна покращити якість життя хворим.

Для лікування болю використовують:

  • Сучасні препарати, що забезпечують тривале і комфортне знеболювання.
  • Блокади під УЗ та рентген контролем, що ефективно позбавляють від больових відчуттів.

Можна навчитись так керувати болем, щоб він не стояв у центрі уваги, дозволив сконцентруватись на справах, які дають задоволення.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910