Постановка графт-стента

Пацієнт, чоловік 57 років, звернувся в лікарню зі скаргами на болі в правій нозі при ходьбі до 50 метрів. Вперше пацієнт відчув гострий біль після катаннях на лижах близько за два місяці до звернення в лікарню. До цього пацієнт звертався за медичною допомогою до невропатолога в іншій лікарні, де йому призначили протизапальну терапію, яка згодом виявилася неефективною.

Після проходження УЗД лікарями була відзначена оклюзія поверхневої стегнової артерії в середньому сегменті; підколінна артерія прохідна; артерії гомілки прохідні.

За висновком наших фахівців було вирішено проводити операцію. В ході передопераційної підготовки стандартно було виконано КТ-ангіографія артерій нижніх кінцівок і черевного відділу аорти.

Крім зазначених вище патологій, Наші лікарі виявили наступне:

  • дисекція (надрив) інфраренального відділу черевної аорти з формуванням інтрамуральної гематоми з поширенням на ліву загальну клубову артерію з стенозуванням власного просвіту до 90%;
  • поширення інтрамуральної гематоми на праву загальну клубову артерію з стенозуванням до 50%;
  • подовжений тромбоз-емболія правої поверхневої стегнової артерії в середньому сегменті.

Виходячи з отриманих нових даних, була обрана тактика двоетапного лікування.

Перший етап включав в себе реканалізацію правої поверхневої стегнової артерії з використанням аспіраційної системи Rotarex (для видалення тромбів) з подальшою ангіопластикою області стенозу стегнової артерії.

Другий етап – стентування стент-графтом області дисекції аорти з подальшим стентуванням обох загальних клубових артерій за методикою CERAB.

Отже, перший етап: антеградна пункція правої загальної стегнової артерії, реканалізація провідником і аспірація тромботичних мас системою Rotarex 8-F. Подальша ангіопластика балоном зон стенозів поверхневої стегнової артерії. Відновлено магістральний кровотік.

Пацієнта виписали зі стаціонару на наступний день. При контрольному огляді через 3 дні пацієнт зазначив, що права нога його вже не турбує, але він може пройти самостійно не більше 400 метрів при цьому відчуваючи біль у лівій нозі. За отриманими даними КТ ми виявили звуження лівої загальної клубової артерії на 90%.

Було прийнято рішення вести підготовку до другого етапу операції. Ми прорахували всі дані КТ і вибрали для імплантації графт-стент Dominus Braile (Бразилія). Дана стент система має низький профіль системи доставки (18F) і дуже контрольований механізм розкриття протеза, що вкрай важливо при роботі в зоні біфуркації аорти.

За стандартною методикою відкритим доступом справа була виконана імплантація аортального протеза Dominus Braile Biomedica в зону дисекції інфраренального відділу черевної аорти. Імплантація пройшла без будь-яких складнощів попри те, що це був перший досвід імплантації даного протеза в Україні. Подальший хід операції пройшов згідно з нашими стандартами: імплантація одночасно двох стентів в обидві клубові артерії, а також постдилятація проксимального відділу графт-стента балоном.

Після операції пацієнт знаходився в палаті інтенсивної терапії близько 8 годин під наглядом. На третій день ми зняли пов’язки і виписали пацієнта зі стаціонару.

Хотілося б відзначити, що сумарний час перебування пацієнта в стаціонарі склав 4 доби, при цьому проведено два ендоваскулярних хірургічних втручання.

На контрольному огляді через 4 дні пацієнт відзначив повну відсутність больових симптомів в нижніх кінцівках при ходьбі на будь-які дистанції. Ми досягли максимальної профілактики повторних тромбоемболічних ускладнень і ризику формування аневризми і розриву аорти.

Відео операції →

Наша команда:
Денисов Святослав
Дорошенко Артем
Куцин Антон
Павловський Максим

  • Share this post

Previous Article Що таке ЕКМО?
Next Article Радіоізотопні дослідження

Comments

Comments are closed.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910