Що таке діабет

  • Home
  • Що таке діабет

Діабет - це хронічне захворювання, яке виникає, коли підшлункова залоза більше не здатна виробляти інсулін або коли організм не може добре використовувати інсулін, який він виробляє.

Інсулін - це гормон, що виробляється підшлунковою залозою, який діє як ключ до того, щоб глюкоза з їжі, яку ми їмо, переходила з потоку крові в клітини організму для отримання енергії. Вся їжа з вуглеводами розщеплюється до глюкози в крові. Інсулін допомагає глюкозі потрапляти в клітини.

Неможливість виробляти інсулін або ефективно використовувати його призводить до підвищення рівня глюкози в крові (відомого як гіперглікемія). В довгостроковій перспективі високий рівень глюкози пов'язаний з пошкодженням організму та збоєм різних органів і тканин.

Види діабету

Існує три основні типи діабету - тип 1, тип 2 та гестаційний.

Діабет типу 1 може розвиватися в будь-якому віці, але найчастіше виникає у дітей та підлітків. Коли у вас діабет 1 типу, ваш організм виробляє дуже мало інсуліну або його немає, а це означає, що вам потрібно щодня вводити інсулін, щоб підтримувати рівень глюкози в крові під контролем.

Цукровий діабет 2 типу частіше зустрічається у дорослих і становить близько 90% всіх випадків діабету. Коли у вас цукровий діабет другого типу, ваш організм не використовує добре інсулін, який він виробляє. Наріжним каменем лікування діабету 2 типу є здоровий спосіб життя, включаючи підвищення фізичної активності та здорове харчування. Однак з часом більшість людей з діабетом 2 типу потребуватимуть пероральних препаратів та / або інсуліну, щоб тримати під контролем рівень глюкози в крові.

Гестаційний діабет (GDM) - це тип діабету, який складається з високої глюкози в крові під час вагітності і пов'язаний із ускладненнями як матері, так і дитини. ГДМ зазвичай зникає після вагітності, але жінки, які страждають, та їхні діти мають підвищений ризик розвитку діабету другого типу в подальшому житті.

Матеріали про діабет

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910