Ускладнення діабету

Люди з діабетом мають підвищений ризик розвитку ряду серйозних проблем зі здоров’ям. Постійно високий рівень глюкози в крові може призвести до серйозних захворювань, що вражають серце та судини, очі, нирки, нерви та зуби. Крім того, люди з діабетом також мають більший ризик розвитку інфекцій. Майже у всіх країнах з високим рівнем доходу діабет є провідною причиною серцево-судинних захворювань, сліпоти, ниркової недостатності та ампутації нижніх кінцівок.

Підтримання рівня глюкози в крові, артеріального тиску та холестерину на нормальному рівні може допомогти затримати або запобігти ускладненням діабету. Тому люди з діабетом потребують регулярного спостереження.

Серцево-судинні захворювання: вражає серце та судини та може спричинити смертельні ускладнення, такі як ішемічна хвороба (призводить до інфаркту) та інсульт. Серцево-судинні захворювання є найчастішою причиною смерті людей, хворих на діабет. Високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину, підвищена глюкоза в крові та інші фактори ризику сприяють збільшенню ризику серцево-судинних ускладнень.

Захворювання нирок (діабетична нефропатія): спричинене пошкодженням дрібних кровоносних судин у нирках, що призводить до того, що нирки стають менш ефективними або взагалі виходять з ладу. Захворювання нирок набагато частіше зустрічаються у людей, хворих на діабет. Підтримання нормального рівня глюкози в крові та артеріального тиску може значно знизити ризик захворювання нирок.

Хвороба нервів (діабетична невропатія): діабет може спричинити пошкодження нервів у всьому організмі, коли глюкоза в крові та артеріальний тиск занадто високі. Це може призвести до проблем з травленням, порушення ерекції та багатьох інших функцій. Серед найбільш часто уражених областей – кінцівки, зокрема стопи. Ураження нервів у цих областях називається периферичною нейропатією і може призвести до болю, поколювання та втрати почуттів. Втрата почуттів є особливо важливою, оскільки може дозволити травмам пройти непомітно, що призводить до серйозних інфекцій та можливих ампутацій. Люди з діабетом несуть ризик ампутації, який може бути в 25 разів більшим, ніж у людей без діабету. Однак за допомогою комплексного управління великою часткою ампутацій, пов’язаних із діабетом, можна запобігти. Навіть коли відбувається ампутація, решту кінцівок та життя людини можна врятувати за допомогою подальшого догляду від багатопрофільної команди. Люди з діабетом повинні регулярно оглядати ноги.

Захворювання очей (діабетична ретинопатія): у більшості людей з діабетом розвинеться певна форма очних захворювань (ретинопатія), що спричинить зниження зору або прояви сліпоти. Послідовно високий рівень глюкози в крові разом з високим кров’яним тиском та високим рівнем холестерину є основними причинами ретинопатії. Це можна контролювати за допомогою регулярних перевірок очей та підтриманням рівня глюкози та ліпідів на рівні близькому до нормального.

Ускладнення при вагітності: жінки з будь-яким типом діабету під час вагітності ризикують низкою ускладнень, якщо вони ретельно не стежать і не керують своїм станом. Щоб запобігти можливим ураженням плоду, жінки з діабетом 1 типу або діабетом 2 типу повинні досягти цільових рівнів глюкози до зачаття. Усі жінки, які страждають на діабет під час вагітності, тип 1, тип 2 або гестаційний, повинні прагнути до досягнення цільового рівня глюкози в крові, щоб мінімізувати ускладнення. Підвищена глюкоза в крові під час вагітності може призвести до того, що плід наділить зайву вагу. Це може призвести до проблем у пологах, травм дитини та матері та до раптового падіння глюкози в крові для дитини після народження. Діти, які тривалий час піддаються підвищеному вмісту глюкози в крові в утробі матері, піддаються більшому ризику розвитку діабету в майбутньому.

Пероральні ускладнення: у людей з діабетом підвищений ризик запалення ясен (періодонтит), якщо глюкоза в крові не керується належним чином. Пародонтит є основною причиною втрати зубів і пов’язаний із підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань (ССЗ). Слід встановлювати регулярні оральні огляди, щоб забезпечити ранню діагностику, особливо серед людей з діагнозом раніше діагностованого діабету та оперативного управління будь-якими оральними ускладненнями у людей з діабетом. Щорічно відвідування рекомендується при симптомах захворювання ясен, таких як кровотеча при чищенні зубів або набряклість ясен.

  • Share this post

Previous Article Діабет 2 типу
Next Article Профілактика діабету

Comments

Comments are closed.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910