Інформація про підрозділ та історію
Центр створено в 1975 р. як відділення отоларингології, а в 2009 р. реорганізовано в Центр патології ЛОР органів.
В центрі патології ЛОР органів проводять діагностику та лікуванням широкого спектру захворювань ЛОР-органів. Основним хірургічним напрямком центру патології ЛОР органів є функціональна ендоскопічна риносинусохірургія. При оперативних втручаннях у порожнини носа та навколоносових пазух застосовується хірургічна навігаційна система. Також виконуються мікрохірургічні ендоларингеальні втручання.
Переваги сучасних підходів та обладнання
Малоінвазивні втручання при хронічних запальних захворюваннях порожнини носа та біляносових пазух проводяться під контролем сучасного відеоендоскопічного обладнання та за допомогою мікродебридерних систем при проведенні ендоскопічних операцій при поліпозних етмоїдитах, риносинуситах (поліпоетмоїдотомій, поліпосинусотомій).
Застосування ендоскопів з боковим оглядом, а також наконечників для мікродебридерів з різними кутами вигину, дозволяють в більшості випадків виконувати втручання в біляносових пазухах через природні сполучення без надмірного їх розширення.
Наприклад, сучасні інструменти дозволяють успішно виконувати ендоскопічні втручання через розширене природне сполучення гайморової пазухи при хронічних гайморитах, у тому числі - грибкових (видалення синус-міцетом). За принципами функціональної ендоскопічної риносинусохірургії виконуємо щадливі втручання на переділці носа та носових раковинах (септопластики, конхопластики); ендоскопічний контроль та мікродебридери застосовуємо також для виконання аденотомії.
Малоінвазивні операції на гортані, зокрема на голосових складках, проводяться під наркозом із застосуванням мікрохірургічного інструментарію та «підвісних» систем під контролем операційного мікроскопа та ендоскопів.
Центр забезпечений обладнанням для мікрохірургії вуха. Втручання на структурах середнього вуха з метою санації та відновлення слуху, проводяться під контролем сучасного операційного мікроскопа, ендоскопів, застосовуються високошвидкісні мікробори, набори мікрохірургічного інструментарію; для зниження ризику ускладнень при необхідності проводиться моніторинг лицевого нерва.
Використання навігаційної системи
Навігаційна система показує положення кінчика спеціального зонда під час операції на трьох проекціях попередньо виконаної комп’ютерної томографії та на об’ємній віртуальній реконструкції голови, допомагає швидко орієнтуватися в ділянках зі складною анатомічною будовою і, таким чином, дозволяє виконувати ендоскопічні операції на якісно вищому рівні.
Напрямки допомоги:
- Гострі та загострення хронічних запальних захворювань носа та навколоносових пазух
- Хронічні синусити (в тому числі – поліпозні, грибкові)
- Сторонні тіла навколоносових пазух
- Хронічні риніти та викривлення переділки носа
- Хронічний тонзиліт (для хірургічного лікування)
- Гострі та хронічні ларингіти
- Фіброми, поліпи, кісти голосових складок
- Гострі та хронічні захворювання зовнішнього, середнього та внутрішнього вуха