Інформація про підрозділ та його історію
Відділення офтальмології працює з 1975 року. В 2009 році трансформовано в Центр мікрохірургії ока.
Щорічно центр надає допомогу 1200 пацієнтам. У центрі надається медична допомога пацієнтам із захворюваннями зору, проводиться високоточна діагностика, забезпечується терапевтичне та хірургічне лікування. Новітнє устаткування дозволяє швидко і точно оцінити гостроту зору пацієнта, параметри рогівки ока, виявити далекозорість, короткозорість, астигматизм та інші захворювання органу зору.
Основні напрямки допомоги
Лікування
- Катаракта та глаукома
- Різноманітні судинні порушення
- Захворювання органів зору при ендокринній паталогії
- Факоемульсифікації з імплантацією м’якої лінзи та мультифокальної лінзи
- Непроникаюча глибока склеректомія
- Відшарування сітківки
- Дистрофія сітківки
Діагностика
- Комп'ютерна візометрія
- Дослідження поля зору
- Безконтактна тонометрія
- Тонографія
- Гоніоскопія
- В-сканування (УЗД ока)
- Аутокераторефрактометрія
Лікування катаракти
Катаракта оперується виключно методом ультразвукової факоемульсифікації з імплантацією штучної інтраокулярної лінзи. Ця операція полягає в заміні мутного, ураженого катарактою кришталика на штучну інтраокулярну лінзу. Місцева крапельна анестезія, яка застосовується в ході операції, дозволяє пацієнтам різного віку легко перенести операцію і не викликає перевантаження системи кровообігу.
Лікування глаукоми
Хірургічне лікування глаукоми полягає в операції непроникаючої глибокої склеректомії (НГСЕ), що дозволяє відновити природний баланс рідини в оці при відкритокутовій формі глаукоми. При закритокутовій формі застосовуються, як традиційні операції, так і метод видалення прозорого кришталика з імплантацією інтраокулярної лінзи (при невідповідності величини кришталика розмірам ока).
Лікування захворювань сітківки
Лазерне лікування в нашому центрі виконується на лазері виробництва Carl Zeiss visulas YAG III при змінах на сітківці, пов'язаних з цукровим діабетом, тромбозом центральної вени сітківки, ангіоматозом, віковою макулодистрофією, судинною патологією вен (тромбоз).
Периферична профілактична лазерна коагуляція сітківки (ППЛК)
Це процедура зміцнення периферичної зони сітківки. Дистрофія сітківки часто призводить до розриву в цих зонах сітківки і появи відшарування сітківки, яка різко знижує зір. ППЛК дозволяє попередити відшарування сітківки. ППЛК покращує кровопостачання, збільшує швидкість кровотоку, покращує живлення ураженої області сітківки, перешкоджає проникненню рідини під сітківку і, як наслідок, її відшарування.