Біль у серці

Як розрізнити біль у серці?

Кардіологи лікарні Феофанія описують чим відрізняється серцевий біль.

Ішемічні болі в серці пов’язані з наявністю сильного звуження в коронарних артеріях серця (артерії, які кровопостачають серцевий м'яз – міокард). Причиною звуження найчастіше є атеросклеротична бляшка.

Біль при фізичному навантаженні

Типові болі при стенокардії - це стискаючи, давлячі болі в серці (можуть віддавати в ліву руку, лопатку, щелепу), що чітко пов'язані з фізичним навантаженням. Цей біль виникає при фізичному навантаженні та минає під час відпочинку або після прийому нітрогліцерину. Якщо пацієнту провести коронарографію, то ангіографічна картина може виглядати так.

Клінічний випадок - біль у серці при навантаженні

Стеноз 99% в коронарної артеріїІмплантовано стент в коронарну артерію

Сильний біль за грудиною

Якщо у хворого виникає сильний біль за грудиною, який не минає в спокої та після прийому нітрогліцерину, супроводжується пітливістю та продовжується більше 30 хвилин, у хворого можна запідозрити гострий інфаркт міокарду. На коронарографії це може виглядати так:

Клінічний випадок - гострий інфаркт міокарду

Гостра оклюзія правої коронарної артеріїІмплантовано стент в праву коронарну артерію

Прояви у пацієнтів з цукровим діабетом

У пацієнтів, які страждають цукровим діабетом, ішемічних болів в серці часто не має, а їх еквівалентом є задишка або відчуття слабкості під час фізичного навантаження, які минають після відпочинку. Це, так звана, безбольова ішемія. На коронарографії це може виглядати так.
Клінічний випадок - безбольова ішемія

Стеноз 99% в передній міжшлунковій гілці лівої коронарної артерії

Стеноз 99% в передній міжшлунковій гілці лівої коронарної артерії

Важливі але зустрічаються рідше

До важливих різновидів болю при стенокардії, але тих, що зустрічаються рідше, відносять:

  • болі в епігастрії (верхня частина живота) постійні (при інфаркті міокарда) або пов'язані з фізичним навантаженням. В такому випадку, пацієнт потребує дообстеження, зокрема гастроскопія, ЕКГ, ЕХОКГ; на основі вищевказаних даних, вирішується питання необхідності в проведенні коронарографії;
  • болі за грудиною, які виникають при фізичному навантаженні та минають при продовженні його виконання. Такі болі можуть бути ознакою важкого (небезпечного для життя) ураження коронарних судин.

Клінічний випадок - біль у серці, шо минає при навантаженні

Потрібна допомога?

При появі стенокардитичних болів, варто не втрачати час та проконсультуватись у кардіолога, інтервенційного хірурга-кардіолога.

Зателефонувати

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910