Клінічні випадки про біль в серці

Болі при стенокардії

Пацієнтка, якій 72 роки звернулась зі скаргами на болі за грудиною давлючого, пекучого характеру, які виникають при фізичному навантаженні (ходьба до 400 метрів, підйом на 3-ий поверх). Дані скарги турбують на протязі останніх 2 тижнів. Хворій проведена коронарографія: виявлено стеноз до 99% в початковому сегменті правої коронарної артерії. Імплантовано 1 стент з лікувальним покриттям  в місце стенозу з гарним результатом.

Результат: Після стентування болі в серці пацієнтку більше не турбували. Хвора виписана додому  в задовільному стані.

Болі при інфаркті міокарда
Пацієнтка, віком 68 років, була доставлена в центр невідкладної кардіології каретою швидкої допомоги зі скаргами на болі за грудиною пекучого характеру високої інтенсивності, які продовжувались на протязі останніх 2 годин та не проходили після  прийому нітрогліцерину. У хворої діагностовано гострий інфаркт міокарда. За невідкладними показами, негайно їй проведена коронарографія: виявлено оклюзію (повне перекриття) правої коронарної артерії. Проведена реканалізація (відновлення прохідності) та імплантовано 1 стент з лікувальним покриттям в місце оклюзії з гарним результатом. Відразу після відновлення кровотоку болі у пацієнтки минули. Через 3 доби пацієнтка виписана додому  в задовільному стані.

Безбольова ішемія
Жінка (вік 72 роки) звернулась зі скаргами на задишку, відчуття безсилля, слабкість при фізичному навантаженні. Класичні болі в серці не турбують. Дані скарги виникають при проходженні дистанції 100 метрів. Хвора хворіє на цукровий діабет ІІ типу, тому задишка, відчуття безсилля були розцінені як симптоми стенокардії (безбольової ішемії). Проведена коронарографія: виявлено стеноз до 99% в передній міжшлуночковій гілці лівої коронарної артерії. Імплантовано 1 стент з лікувальним покриттям в місце стенозу з гарним результатом.

Після стентування у хворої слабкість та задишка при фізичному навантаженні пройшли. Хвора виписана додому  в задовільному стані.

Болі, що минають при фізичному навантаженні
Чоловік у віці 61 рік звернувся зі скаргами на болі при фізичному навантаженні, що проходили  при продовженні його виконання. Хворий це описував як: «треба розходитись, щоб болі в грудях пройшли» Проведена коронарографія: виявлено стеноз до 99% в стовбурі лівої коронарної артерії з переходом на передню міжшлуночкову та огинаючу гілку, оклюзія правої коронарної артерії. Хворому рекомендовано проведення аортокоронарного шунтування.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910