Центр анестезіології та інтенсивної терапії

Інформація про Центр

Центр анестезіології та інтенсивної терапії – один з найбільших підрозділів лікарні. Штат відділення складають більше шестидесяти кваліфікованих, уважних та турботливих працівників, що забезпечують проведення хірургічних втручань в шести операційних та лікування хворих на дев’яти ліжках інтенсивної терапії. Палати та операційні зали обладнані сучасною апаратурою для лікування, моніторингу та діагностики.

Сучасні умови хірургії вимагають безпечного проведення операції, короткого та комфортного післяопераційного періоду. Робота Центру базується на провідних світових рекомендаціях, зокрема, концепції швидкого відновлення після хірургічних втручань. Застосування її дозволяє пацієнтам безпечніше та швидше подолати етап операції та повернутися до звичного життя або продовжувати необхідну терапію чи реабілітацію. Особлива увага приділяється безпеці пацієнта під час лікування, для чого використовуються новітні системи моніторингу, система чек листів, ультразкукова асистенція при різноманітних маніпуляціях.

Основними функціями працівників Центру є:

 • огляд і підготовка пацієнтів перед операціями,
 • забезпечення анестезії різних видів хірургічних втручань,
 • лікування пацієнтів після об’ємних хірургічних операцій,
 • знеболення пацієнта на всіх етапах лікування,
 • інтенсивна терапія для пацієнтів, які знаходяться у важкому стані.

Більшість спеціалістів Центру проходили стажування в провідних закордонних клініках, володіють всіма сучасними методами знеболення, інтенсивної терапії, а також протоколами ультразвукової діагностики RUSH, BLUE, FAST; постійно вдосконалюють свої професійні навички.

Спеціалісти відділення володіють техніками реґіонарних (блокади окремих нервових стовбурів та сплетень) та нейроаксіальних (спінальне, епідуральне знеболення) методів знечулення. Це дозволяє виконувати найскладніші хірургічні втручання з мінімальним використанням загальної анестезії, гарним знеболенням, за рахунок чого прискорюється післяопераційне відновлення пацієнта.

Маючи великий практичний та теоретичний досвід реґіонарної анестезії, анестезіологи відділення організовують та проводять курси підвищення кваліфікації та навчання спеціалістів інших лікувальних закладів провідниковим методам знеболення з використанням ультразвуку.

Cпеціалісти відділення проводять анестезіологічне забезпечення при проведенні хірургічних втручань різної складності та напрямків.

В інтенсивній терапії наші фахівці забезпечують лікування та турботу за пацієнтами в найважчих станах (серцевій недостатності, порушення функції дихання, нирок, кишківника, поліорганній дисфункції, сепсисі, кровотечах). Окрім того, у відділенні проходять лікування пацієнти що потребують екстракорпоральних методів підтримки роботи легень (VV-ECMO), серця (VA-ECMO) та нирок (CRRT).

Центр знаходиться в корпусі №1 на 2 поверсі

(044) 299-49-10

Телефон Центру

Напрямки допомоги

 • Черевні лапароскопічні та відкриті операції з приводу хвороб жовчного міхура, шлунку, кишківника. Хірургічні втручання на печінці, підшлунковій залозі та дванадцятипалій кишці.
 • Операції ендокринологічного профілю (втручання та органозберігаючі операції на щитоподібній залозі, паращитоподібних залозах і наднирникових залозах).
 • Торакальні втручання (ендоскопічні або відкриті втручання на органах грудної порожнини та середостіння). В тому числі операції без штучної вентиляції легень.
 • Гінекологічні лапароскопічні, відкриті та ендоскопічні втручання різної складності.
 • Травматологічні операції по ендопротезуванню суглобів, артроскопії суглобів верхніх та нижніх кінцівок та металоостеосинтезу уражених кісток.
 • Унікальні для української медичної системи роботизовані порожнинні хірургічні втручання.
 • Урологічні як відкриті, так і лапароскопічні чи ендоскопічні операції на нирках, сечоводах, сечовому міхурі, передміхуровій залозі.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910