КТ ‒ контрольована трепан-біопсія

Войтко Володимир Олександрович розповідає про виконання КТ-контрольованої трепан-біопсії у Центрі торакальної онкохірургії.

Діагностика раку і його подальше лікування – складний процес, фундаментом якого є діагностика.

КТ-контрольована біопсія – це процедура метою якої є отримання гістологічного зразка з новоутворень різних локалізацій. Виконується під прямим контролем рентген-комп’ютерної томографії в режимі реального часу. Це означає, що кожен міліметр просування голки відбувається контрольовано та є зафіксованим протягом усього часу виконання процедури.

Переваги процедури:
– дозволяє мінімізувати опромінення для пацієнта;
– можна взяти найбільш інформативну ділянку пухлини навіть з важкодоступних місць, що допоможе поставити точний діагноз;
– дозволяє працювати з невеликими за своїми розмірами утвореннями;
– процедура проводяться під місцевим знеболенням та не передбачає госпіталізації пацієнта. Використання цього способу дозволяє пацієнтові в найкоротші терміни повернутися додому і отримати достовірний результат вже через кілька днів.

Для біопсії використовуються трепан-біопсійні голки калібром 16 гауч, що дозволяє виконати увесь спектр: гістологічних, імуногістохімічних, молекулярних досліджень, необхідних для встановлення точного діагнозу та правильного лікування. Крім того, під контролем КТ виконується радіочастотна абляція вогнищ і дренування вогнищ та рідинних скупчень в грудній та черевній порожнині.

Стандартними місцями для КТ-контрольованої біопсії є новоутворення та вогнища в: легенях, межистінні, заочеревинному просторі кістках черевній порожнині.

За рахунок постійного контролю біопсійної голки і положення пацієнта, а також попереднього виявлення розташування пухлини, забір матеріалу проводиться максимально безпечно і дозволяє уникнути ускладнень, які можуть виникати при інших видах біопсії.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910