В лікарні Феофанія вперше виконали трансплантацію кісткового мозку

У пацієнта, Валентина Івановича, діагностували множинну мієлому – злоякісне захворювання крові. В лікарню він потрапив 5 тижнів тому.

Спочатку пацієнту провели діагностику для виявлення показань та протипоказань до трансплантації. Зауважимо, що трансплантація кісткового мозку не передбачає розрізання кісток, видобуття з них мозку і пересадження його в інше місце.

Проходить це так: виконують процедуру мобілізацізації стовбурових клітин. Це спеціальна хіміотерапія, після якої стимулюється кровотворна система і стовбурові клітини викидаються в кровоток.

З допомогою аферезних апаратів стовбурові клітини добувають з кровотоку та зберігають в спеціалізованих холодильниках. В цей час високодозною хіміотерапією знищують ракові клітини, але з ними знищують і кістковий мозок. Через 48 годин після хіміотерапії пацієнту повернули його стовбурові клітини, які дали початок оновленому кістковому мозку в якому немає онкології. В цей період пацієнта нудило, всі слизові були серйозно пошкоджені, імунітет ослаблений і дуже вразливий до інфекцій. Тут не обійшлося і без Ковіду, на 4-му тижні лікування Валентин Іванович захворів. Всі затамували подих і чекали. Але на щастя, пацієнт переніс Ковід в легкій формі.

Вчора Валентина Івановича виписали додому. Запитали, чим планує зайнятися після виписки? – «Тиждень побуду дома і на роботу працювати!»

Безмежно раді, що можемо давати шанс на життя.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910