Для чого зігрівати пацієнтів під час операції? Пристрій Bair Hugger

В цей спекотний літній час поговорімо про зігрівання пацієнтів. Чому це важливо і до яких несприятливих наслідків може призводити гіпотермія (зниження температури тіла) в умовах операційної.

Організм втрачає тепло в оточуюче середовище за допомогою п’яти механізмів: випромінювання, провідності, конвекції, випаровування та перспірації (дихання). Втрата тепла через випромінювання інфрачервоних хвиль з відкритих ділянок шкіри є найбільшою та складає більш як 50% усіх втрат.

Для підтримання гомеостазу (сталості внутрішнього середовища) організм протидіє втраті тепла шляхом підвищення збереження та продукції. Збереження тепла досягається за допомогою звуження периферійних судин (знижується проведення тепла до шкіри). Зростання продукції тепла наступає внаслідок скоротливого термогенезу (ознобу), при цьому рівень метаболізму зростає у 2–5 разів, а споживання кисню на 800%! Крім цього зростає виділення стресових гормонів, перш за все адреналіну та тироксину.

До яких несприятливих наслідків може призводити гіпотермія:

  • порушення серцево-судинної системи (аритмії, порушення мікроциркуляції);
  • порушення згортання крові (коагулопатії);
  • порушення водно-електролітного балансу.

В лікарні «Феофанія», пацієнтам, котрі знаходяться в операційній, проводиться постійний моніторинг температури тіла.

Для підтримки сталої температури ми використовуємо пристрої для зігрівання тіла (типу Вair Нugger) та розчинів, зігрівання та зволоження повітря в дихальному контурі пацієнтів, котрі потребують штучної вентиляції легень. У приміщеннях операційних блоків проводиться кондиціонування повітря зі сталою температурою на рівні 25C.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910