У Феофанії провели 3 трансплантації за один місяць

У липні в лікарні «Феофанія» було виконано 3 трансплантації. Дві трансплантації печінки та трансплантацію серця. Для пацієнтів операції були безплатними, оскільки лікарня є учасником пілотного проєкту МОЗ України з трансплантації.

У двох пацієнтів було діагностовано токсичний цироз печінки та цироз печінки унаслідок гепатиту С. Пацієнти мали термінальну стадію захворювання, тому трансплантація була єдиним шансом зберегти життя.

Ще одному пацієнту було діагностовано ішемічну кардіоміопатію. Це пряме показання для трансплантації серця.

Для проведення операцій було залучено 4 хірургічні бригади з 3 хірургами у кожній. Дві бригади здійснювали забір серця та печінки й дві бригади проводили трансплантації. Трансплантація печінки тривала по 9 годин кожна. Трансплантація серця була проведена за 5 годин. Всі операції було виконано успішно. Післяопераційний період у всіх трьох пацієнтів пройшов без ускладнень. Госпіталізація тривала від 9 до 14 днів. Проте, допомога пацієнтам з термінальними ураженнями органів не закінчується лише виконанням операції та стаціонарним лікуванням. Після виписки кожному пацієнту було розроблено індивідуальний графік реабілітації з консультаціями лікарів та планом післяопераційного відновлення.

Виконання операцій стало можливим завдяки високопрофесійному колективу лікарні. Окрема подяка команді Міністерства охорони здоров’я України за розвиток програми трансплантації в Україні, Українському центру трансплант-координації за розширення програми донорства та всьому колективу лікарні «Феофанія». Бажаємо нашим пацієнтам скорішого відновлення та легкої реабілітації.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910