Співпраця з НСЗУ: гострі інсульти, гострі інфаркти

Лікарня «Феофанія» у рамках реалізації Указу президента України Володимира Зеленського «Про забезпечення доступності для громадян медичної допомоги» з 1 січня 2022 року долучилась до пілотного проєкту з надання медичної допомоги за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Лікарня надає медичні послуги українцям з гострим мозковим інсультом та гострим інфарктом міокарда.

Швидка доправляє пацієнтів з попереднім діагнозом гострий інфаркт міокарда у відділення інтенсивної терапії невідкладних станів лікарні «Феофанія», пацієнтів з попереднім діагнозом гострий мозковий інсульт одразу в приймальне відділення корпусу, в якому є нейровізуалізація.

Пацієнтів з гострим ішемічним інсультом та гострим геморагічним інсультом оглядає лікар невропатолог. Пацієнтам проводиться нейровізуалізація (КТ або МРТ), здійснюється забір аналізів. Пацієнтів з гострим геморагічним інсультом ще обов’язково оглядає нейрохірург для оцінки об’ємів можливого оперативного втручання. Далі, в залежності від встановленого діагнозу, пацієнтам проводиться або тромболітична терапія – терапія, направлена на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів, або механічна тромбектомія – видалення тромбу. Також, в окремих випадках, можливе одночасне застосування обох технік.
За період з січня по серпень включно спеціалістами лікарні «Феофанія» було проліковано 267 пацієнтів з гострим інсультом та проведено 41 механічну тромбектомію і 44 тромболітичних терапій, з яких у 19 випадках було застосовано одночасне проведення механічної тромбектомії і тромболітичної терапії.

Пацієнти з гострим інфарктом міокарда скеровуються у відділення інтенсивної терапії невідкладних станів. Пацієнтам виконуються аналізи, ЕКГта ЕХО серця. Після чого пацієнт попадає до рентген-операційної – CathLab для проведення ургентної реваскуляризації. Шлях пацієнта з гострим інфарктом міокарда від поступлення в лікарню до рентген-операційної займає не більше 30 хвилин. Реваскуляризація інфаркт-залежної артерії займає не більше 60 хвилин.
За період з січня по серпень включно у лікарні «Феофанія» було проліковано 206 пацієнтів з гострим інфарктом міокарда та проведено 137 ургентних реваскуляризацій.

З квітня 2022 року Лікарня «Феофанія» також включена в маршрут пацієнтів з гострим мозковим інсультом та гострим інфарктом міокарда в Київській області, та  продовжує збільшувати обсяги медичної допомоги. Так об’єм наданої допомоги, станом за останні 4 місяці, зріс у середньому до 53 пацієнтів з інсультами та 49 пацієнтів з інфарктами міокарда на місяць.

Зазначені медичні послуги є безоплатними для пацієнта, оскільки гарантуються Національною службою здоров’я України.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910