Перед операцією у Вас може виникнути багато питань і побоювань. Лише Ваш лікар може професійно на них відповісти і дати кваліфіковані пояснення. Запорукою успіху проведеної операції буде неухильне дотримання вами всіх рекомендацій вашого лікуючого лікаря до і після операції.
Вам зроблена офтальмохірургічна операція і Ви виписуєтеся додому. Проте процес одужання до повного загоєння триватиме ще на протязі подальших 2-3 місяців. Тому на протязі найближчих 1,5-2 місяців ви повинні знаходитися під спостереженням лікаря-офтальмолога.
В післяопераційний період не слід лякатися таких ефектів
- Нечіткість зору – Ви бачите предмети “як в тумані” або “як через запітніле скло” і трохи викривленним.
- Зір у Вас буде змінюватися по декілька разів в день протягом декількох місяців.
При цьому поліпшення зору може бути як повільним і поступовим “день за днем ви відзначатимете деяке покращення зору” так і “ривками” (періодичне досить інтенсивне поліпшення зору). Це залежить від багатьох чинників, таких як загоєння післяопераційного рубця, зменшення набряку рогівки, звуження зіниці, лікувальна дія призначених вам очних крапель та ін. Око – дуже складна і чутлива оптична система і проходить деякий час, доки він “пристосовується” до штучного кришталика.
Двоїння предметів – це нормальне явище в перебігу перших декількох годин після операції. Поки остаточно не пройшла дія анестезії на окорухові м’язи, виникає різниця між об’ємом русі очних яблук. Зазвичай до вечора в день операції двоїння зникає.
Рожеві або блакитні “плями перед оком”, особливо при погляді на білі предмети (папір, стеля, простирадло) – результат того що око під час операції сильно “засвітили” лампою операційного мікроскопа. Це явище проходить, зазвичай за декілька днів.
Болючість оперованого ока і ділянок довкола нього (чоло, брова, скроня, скула ) – може мати місце в першу добу після операції після припинення дії анестезії. До ранку наступного після операції дня ці відчуття зазвичай проходять.
Післяопераційне лікування
Для продовження лікування в опероване око необхідне закапування очей краплями, що рекомендовані лікуючим лікарем. Перед закапуванням, заздалегідь миються з милом руки, потім вказівним пальцем відтягується вниз нижня повіка оперованого ока, хворий дивиться вгору і закапуються краплі. Так само закладають очне желе або мазь, якщо вони призначені. При закапуванні різних крапель має бути перерва між ними в одну-дві хвилини. Якщо око вранці трохи “закисає” – доцільно його промивати розчином, що призначить лікуючий лікар.
Також після антиглаукоматозної операції лікарем може бути призначений масаж очного яблука. Ваш лікар розкаже про методику його проведення.
Один раз в тиждень пацієнт має бути оглянутий лікарем–офтальмологом.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
на протязі 3-х місяців після операції:
- Піднімання ваги більше 20 кг
- Різкі нахили тіла, при яких ви можете випадково ударити око об які предмети.
- Тривалі навантаження при нахилі голови (більше 30 хвилин.)
- Надлишковий прийом алкоголю.
- Самостійна, без узгодження з лікарем, зміна режиму закапування.
УВАГА!
При прояві таких симптомів як сильний біль в оперованому оці, сильне почервоніння ока, різке погіршенні зору Вам необхідно терміново звернутися до лікуючого лікаря.