Наші лікарі провели 2 трансплантації за 1 день

Дві пересадки органів за 1 день здійснила трансплант-команда лікарні «Феофанія»  та подарувала шанс на нове життя двом пацієнтам. У лікарні одночасно було виконано трансплантацію легень та печінки.

Це перша трансплантація легень у нашій лікарні та 3-тя в Україні загалом. Реципієнт: чоловік 51 рік, з інтерстиціальним захворюванням легень. Стан пацієнта ускладнений високою легеневою гіпертензією та нещодавно перенесеним Covid-19, що суттєво ускладнювало технічний перебіг виконання оперативного втручання. Його життя забезпечувалось постійною кисневою підтримкою, тому трансплантація легень була єдиним порятунком.

Операція тривала 12 годин. Хірурги Віталій Соколов, Василь Белейович, Володимир Войтко, та анестезіологи Кирило Хижняк, Максим Павловський успішно виконали дану трансплантацію. Надзвичайно вдячні за допомогу у проведенні цього складного високотехнологічного втручання нашому колезі Василю Белейовичу (Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова).

Під час цієї операції, вперше в Україні, було виконано трансплантацію легень з використанням ЕКМО підтримки. Наразі пацієнт перебуває в палаті інтенсивної терапії, у свідомості. Лікарі розпочинають тривалий період його відновлення.

Нову печінку отримав 62-річний чоловік з аліментарною етіологією цирозу печінки. Гепаторенальний синдром ускладнив стан пацієнта, тому трансплантація була неминучою. Пересадка печінки тривала 8 годин. До операції були залучені наші хірурги: Дмитро Харков, Петро Бакунець, Євген Трегуб; анестезіологи Володимир Суський, Віталій Зітинюк. Під час трансплантації лікарі застосували методику ультрарестриктивного контролю волеміі та прецизійний контроль порушень гемостазу з використанням тромбоеластографіі. Операція виконана успішно та без ускладнень. Зараз пацієнт у свідомості, відновлюється після проведеного хірургічного лікування.

Донором стала 60-річна жінка, у якої була констатована смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Висловлюємо щиру подяку рідним за надану згоду та змогу врятувати життя інших людей!
Бажаємо нашим пацієнтам швидкого відновлення та міцного здоров’я!

Нагадуємо, у лікарні «Феофанія» проводяться усі види органних трансплантацій. Даний вид хірургічної допомоги є безоплатним для пацієнтів, оскільки лікарня є учасником пілотного проєкту МОЗ Україні з трансплантації.

Нещодавно, за сприяння МОЗ, 13 наших лікарів, разом з колегою Василем Белейовичем (Інститут Шалімова) пройшли тримісячне навчання з трансплантації серця і легень у Massachusetts General Hospital – найбільшій лікарні при Гарвардському університеті. Саме завдяки отриманим знанням і навичкам та командній роботі лікарів стала можливою дана трансплантація легень.

Пишаємось нашими лікарями та змогою рятувати життя!

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910