Емболізація вузлів фіброміоми матки

Міома матки – це доброякісна пухлина, що розвивається в міометрії – м’язовій оболонці матки.

Міома (лейоміома)  утворюється з м’язової тканини, фіброміома з сполучної тканини матки.

Методика виконання операції: Ендоваскулярний хірург робить прокол шкіри голкою і пунктує стегнову артерію, проводить у неї тонку (2-3 мм), особливим чином вигнуту трубку – катетер. Ендоваскулярний хірург проводить катетер по артеріях до матки під контролем рентгенівської апаратури. Катетер підводиться в маткову артерію до точки, де вона ділиться на дрібні гілки, що забезпечують кров’ю фіброматозні вузли.

Після цього виконується артеріограми – введення в маткову артерію спеціального контрастної речовини, що візуалізується під рентгеном, це дозволяє побачити фіброміому і підтвердити правильність положення катетера. Потім вводяться  в катетер маленькі частинки (пінополіуретан, полівінілалкоголь). Ці частинки розносяться по артеріях, що живлять фіброматозні вузли, і закупорюють їх. Емболізація триває до повної закупорки всіх гілок, що живлять фіброматозні вузли.

Процедура повторюється з іншого боку, щоб блокувати постачання вузлів кров’ю з обох сторін.

Після закінчення емболізації робиться контрольна артеріограма, що підтверджує відсутність кровопостачання фіброматозних вузлів. Проколи шкіри, через які вставлявся катетер, обробляються, на них накладається стерильна тиснуча пов’язка.

У результаті обмеження постачання кров’ю, пухлина (або пухлини) починає зменшуватися в розмірах.

© Клінічна лікарня "Феофанія" ДУС
Використання матеріалів (логотипів, фотографій, статей) - заборонено правовласником. тел. 380442994910