Міома матки – це доброякісна пухлина, що розвивається в міометрії – м’язовій оболонці матки.
Міома (лейоміома) утворюється з м’язової тканини, фіброміома з сполучної тканини матки.
Методика виконання операції: Ендоваскулярний хірург робить прокол шкіри голкою і пунктує стегнову артерію, проводить у неї тонку (2-3 мм), особливим чином вигнуту трубку – катетер. Ендоваскулярний хірург проводить катетер по артеріях до матки під контролем рентгенівської апаратури. Катетер підводиться в маткову артерію до точки, де вона ділиться на дрібні гілки, що забезпечують кров’ю фіброматозні вузли.
Після цього виконується артеріограми – введення в маткову артерію спеціального контрастної речовини, що візуалізується під рентгеном, це дозволяє побачити фіброміому і підтвердити правильність положення катетера. Потім вводяться в катетер маленькі частинки (пінополіуретан, полівінілалкоголь). Ці частинки розносяться по артеріях, що живлять фіброматозні вузли, і закупорюють їх. Емболізація триває до повної закупорки всіх гілок, що живлять фіброматозні вузли.
Процедура повторюється з іншого боку, щоб блокувати постачання вузлів кров’ю з обох сторін.
Після закінчення емболізації робиться контрольна артеріограма, що підтверджує відсутність кровопостачання фіброматозних вузлів. Проколи шкіри, через які вставлявся катетер, обробляються, на них накладається стерильна тиснуча пов’язка.
У результаті обмеження постачання кров’ю, пухлина (або пухлини) починає зменшуватися в розмірах.