Пошук Мапа сайту Зв'язок Вхід
Мова
   
Головна / Підрозділи клініки / Лікувальні / Центр пульмонології, алергології та клінічної імунології

Центр пульмонології, алергології та клінічної імунології

Центр пульмонології, алергології та клінічної імунології

 

 

 

 

(Презентація)

Центр знаходиться в корпусі №3, поверх 5. 

Контакти - pulmo@feofaniya.org

Телефон центру - (044) 259-69-16,

(044) 259-65-80.

Керівник центру - М'ясний Іван Семенович,

лікар-пульмонолог

вищої категорії,

кандидат медичних наук.

Старша медична сестра - Мельник Наталя Олександрівна.

 

ОБСТЕЖЕННЯ ПАЦІЄНТІВ

Кабінет алергологічного обстеження хворих

Галокліматичний кабінет

Небулайзерна терапія

Бронхоскопія


Центр проводить свою роботу у взаємозв’язку з іншими центрами, відділеннями та службами лікарні, керуючись Статутом лікарні, діючим законодавством, наказами, інструкціями Міністерства охорони здоров’я України, Медичного  Управління, наказами головного лікаря лікарні.

Центр забезпечено усім необхідним для діагностики та лікування патології органів дихання.

Одним із найважливіших діагностичних методів в пульмонології є спірографія в пульмонологічному відділенні при допомозі сучасного спірографа PULMOWIND-08, з метою вивчення функції зовнішнього дихання та проведення фармакологічних тестів. За допомогою спірографії розширено можливості діагностики та контролю за лікуванням хворих на легеневу патологію.

Для впровадження інвазивних методів діагностики та лікування здійснені такі заходи:

 • використовуються сучасні бронхофіброскопи японської фірми “OLYMPUS” BF T40;
 • з метою збереження та архівації результатів діагностичних і лікувальних фібробронхоскопій використовується комп’ютерна відеосистема, при необхідності пацієнти отримують весь хід бронхоскопії у вигляді компакт-диску;
 • діагностичні біопсії проводяться з використанням надсучасного біопсійного обладнання (біопсійні цапхи, цитологічні щітки, змивні трубки);
 • вирішено питання про придбання повітряно-плазменного апарату СКСВП/N-01-“ПЛАЗОН” терапевтична дія якого має антизапальний, антипухлинний, відновлюючий ефект монооксиду азоту при неспецифічних та специфічних ураженнях бронхів, легенів і плеври.
 •  
 • Слайд189.JPGСлайд184.JPG
 • проведено капітальний ремонт з урахуванням всіх санітарно-гігієнічних нормативів приміщення бронхологічного кабінету.  
 • Відділення укомплектовано усім необхідним м’яким та твердим інвентарем. До штату відділення введено посаду лікаря ендоскопіста-бронхолога;
 • з метою скорочення термінів діагностики та лікування хворих з різними варіантами сенсибілізації, фахівцями відділення використовувались рекомендовані Вінницьким підприємством „Імунолог” побутові, епідермальні та пилкові мікст-алергени;
 • в схемі комбінованої терапії атопічної бронхіальної астми, з метою підсилення протизапального ефекту, застосовано пролонговані ß2-агоністи та медіатори лейкотриєнів, інгаляційних стероїдів: середіск, серетид, серефло, твістхаллер. Це дало змогу поліпшити комплаєнс внаслідок простого режиму терапії у більш стислі терміни, досягти поліпшення показників ефективності лікування бронхіальної астми;
 • для пацієнтів з затяжним перебігом негоспітальної пневмонії (НП) застосовано нову технологію лікування неемпіричного (етіологічного) використання цефалоспорінового антибіотиків ІІІ-IV покоління (медацефу, максипіму), фторхінолонів ІІ-ІV покоління (левофлоксацину, авелоксу). Призначення цих протизапальних препаратів з широким антимікробним спектором дозволяє за 3-5 днів досягти нормалізації температури тіла та регресування симптомів пневмонії;
 • при діагностуванні вогнищевих змін у легенях паралельно з рентгенологічною томографією, бронхофіброскопією, цитологією проводиться біорезонансна діагностика та медикаментозне тестування за методикою Рейнхорда Фоля; 
 • при наданні допомоги хворим з легеневою гіпертензією використовуємо препарат Вентавіс (Ілапрост), Холінестерази - 5 (Сілденафіл).

Кабінет алергологічного обстеження хворих

Центрі пульмонології, алергології та клінічної імунології впродовж семи останніх років функціонує кабінет алергологічного обстеження хворих на легеневі алергози.

Проводиться тестування з побутовими, пилковими, епідермальними та харчовими алергенами. За результатами етіологічної діагностики алергії підбирається та проводиться специфічна імунотерапія (СІТ).

Слайд186.JPG  Слайд185.JPG 


 

Бронхоскопія є одним з найбільш інформативних інструментальних методів дослідження трахеобронхіального дерева.

Лікувально – діагностична бронхоскопія виконується в Центрі пульмонології, алергології та клінічної імунології 3 - го корпуса КЛ «Феофанія» ДУС.

Показання до проведення фібробронхоскопії:

 -підозра на центральну або периферичну (доброякісну або злоякісну) пухлину легень;

-бронхостенози, стеноз трахеї, ателектази;

-інородні тіла трахеобронхіального дерева;

-кровохаркання;

-хронічні обструктивні та хронічні гнійні захворювання легень;

-дисемінірованні захворювання легень;

-пухлини середостіння;

-плеврити, кашель, що не піддається лікуванню на протязі 2 – х тижнів.

 

Більш детальнішу інформацію на Ваші запитання, щодо проведення фібробронхоскопії, може дати лікар – ендоскопіст Макарова Галина Вікторівна.

Контактний телефон: (+ 38 - 044) 259 – 68 - 87


Галокліматичний кабінет

З метою поліпшення лікування хворих на легеневу патологію з 20 березня  2007 року  розпочав роботу галокліматичний кабінет (ГК).

Приміщення повністю облицьоване сіллю і системою підготовки повітря, що забезпечує формування в ГК лікувальних факторів:

 • дрібнодисперсний соляний аерозоль;
 • низьке бактеріологічне забруднення;
 • відсутність алергенів;
 • високе утримання аеронів з переважно  негативно зарядженних;
 • стабільний температурно- вологий режим;
 • психоемоційна дія.

Ефективність цього методу підтверджено результатами спірографії та пікфлоуметрії, а також строками подовження фази ремісії в перебігу хвороби.


Небулайзерна терапія

Крім цього методу, у відділенні застосовується найбільш сучасний метод лікування хворих при загостренні бронхіальної астми та іншої бронхообструктивної патології органів дихання – небулайзерна терапія.

У відділення придбано компресорні небулайзери, виробництва фірми OMRON CX-3. Протягом останнього року почали використовувати вітчизняний ультракомпактний компресорний небулайзер Ulaizer First Aid, за допомогою якого інгаліруємо антисептики - ДЕКАСАН, муколітики - СОДА-БУФЕР, при вірусних інфекціях для профілактики та лікування - АКК.

Такий спосіб лікування дозволяє забезпечити доставку лікарських препаратів безпосередньо до альвеол, а також сприяє кумуляції діючої речовини в бронхіолах.

Небулайзерна терапія має ряд переваг перед лікуванням за допомогою дозованих інгаляторів та системним введенням лікарських препаратів (дексаметазон, преднізолон, гідрокортизон, мометазон, та інші), а саме:

 • Не викликає системних побічних ефектів (остеопороз, пригнічення функції кори наднирників, Кушингоїдний синдром та ін.).
 • Швидкий спосіб доставки.
 • Збільшення дози лікарського препарату.
 • Зменшення курсу терапії (тривалість лікування – зменшення перебування хворого на ліжку.)
 • Застосовується для всіх вікових груп хворих.
 • Відсутність контакту з кров’ю.
 • Безболісний метод лікування.
 • Не потребує додаткового оснащення та персоналу.
 • Не залежить від прийому їжі.
 • Легко переноситься хворими.  

Доброго Вам здоров'я!

Керівник центру, к.м.н.  М`ясний І.С.